Translate

piątek, 31 lipca 2015

Wady i zalety

Zalety:

- super się jeździ :)
- można przejechać około 15-20 km na jednym ładowaniu (w zależności od masy ciała, terenu, prędkości itp)
- dobre ćwiczenie na mięśnie nóg ale też rąk ponieważ waga to około 10 kg
- jeździ zupełnie bezgłośnie (nie słychać silniczków)

Wady:

- uzależnia
- plastik się rysuje (ale wystarczy okleić jakąś czarną taśmą)
- waga (dla dziecka może być zbyt ciężkie do podniesienia, ale na szczęście rzadko się przenosi)

Wrażenia z jazdy

Wrażenia z jazdy są nie do opisania ale spróbuję :).

 Przejechałem już na tym około 40 godzin. Na początku jest troche dziwnie, trudno złapać równowagę ale po 5 minutach zaczyna sie robić ciekawie. Najpierw trzeba stanąć prawą stopą (jeśli ktoś jest praworęczny) i od razu dostawić drugą stopę. Potem trzeba się wyprostować, postawić stopy szeroko i starać się złapać równowagę. Następnie przechylając się powoli do przodu albo do tyłu zacząć powoli jeździć. Tak naprawdę to można też jeździc używając samych stóp, tzn palców i pięt ale nie polecam, bo po kilku minutach bolą stopy. Najlepiej jednak balansować całym ciałem. Większość osób potrafi się nauczyć jeździć na tym w ciagu paru minut, ale żeby nauczyć sie jeździć bardzo dobrze potrzeba kilku godzin. Jadąc po płaskim terenie, np. gładkim asfalcie, jest takie wrażenie jakby się unosiło nad powierzchnią. W porównaniu do rolek albo deskorolki można bardzo szybko sie rozpędzić i praktycznie w miejscu zahamować. Ja głównie jeżdżę po alejkach w parkach, scieżkach rowerowych i chodnikach w centrum Warszawy. Oczywiście nie da się wjechać na krawężnik bo to są małe kółka. Można jeździć po praktycznie każdej nawierzchni oprocz tzw. 'kocich łbów', im bardziej płasko tym lepiej. Jeśli jest np. troche nierówna kostkta wystarczy zgiąć trochę nogi w kolanach, żeby zamortyzować nierówności. Można jeździć naprawdę szybko (u mnie Endomondo zmierzył maksymalną prędkość 20 km/h) ale raczej nie polecam bo wystarczy drobna nierówność terenu, szczelina albo patyk i wtedy ten 'mini-segway' skręci. Po dłuższej jeździe mogą troche boleć mięśnie nóg, najbardziej mięśnie podeszwy stopy. Fajnie jeździ się po zmroku bo z przodu są 2 lampki niebiesko-fioletowe. Polecam jazdę w ochraniaczach chociaż sam jeszcze się nie przewróciłem to kilka razy mało brakowało. Podsumowując, jeździ się rewelacyjnie. Jeśli ktoś chce spróbować to proszę o kontakt, jeżdżę codziennie po Warszawie.

Recenzje

Wybrałem kilka najciekawszych recenzji z internetu


polskie:


angielskie:

Jeśli ktoś nie lubi oglądać filmików to polecam tą recenzję:
http://techsmash.net/airboard-review-welcome-to-21st-century-of-personal-travel/14678/


Na deser kilku celebrytów:


Dane techniczne

Jest sporo modeli na rynku ale dane techniczne sa prawie identyczne:

Rozmiar - 58.4 / 18.6 / 17.8 cm
Rozmiar kół - 7 cali (około 17 cm), koła nie są pompowane tylko zrobione całe z gumy
Waga - 10 kg
Napęd - 2 silniczki o mocy 250-350 W
Bateria - litowo-jonowa o pojemności 4440 mah
Czas ładowania baterii - 2,5 godziny
Zasięg  - 15-20 km ( zależy od wagi, prędkości, nawierzchni itp)
Maksymalne obciążenie - 120 kg
Maksymalna prędkość - 10 km/hGdzie można to kupić i ile to kosztuje?

W tej chwili w Polsce jest chyba tylko jeden sprzedawca  - YES dzik  (http://yesdzik.pl/).  Cena 2499 zł albo jeśli ktoś może poczekać kilka tygodni to można kupić przez pre-order, wtedy cena wynosi 1990 zł.
Można też to kupić na Amazonie (http://www.amazon.com/) w cenie 350-600 $, wysyłka najczęściej z Chin i nie zawsze wysyłają do Polski. 
Kolejną opcją jest Aliexpress (http://www.aliexpress.com/)  albo Alibaba (http://www.alibaba.com/), tu ceny zaczynają się od okolo 300 $. W tej cenie jest wysyłka kurierem ale trzeba doliczyć cło (2%) i podatek (chyba 22%).
Jest jeszcze Ebay (http://www.ebay.com/) i pewnie kilka innych stron tego typu.AKTUALIZACJA 15.12.2015

Mam w tej chwili jedną sztukę do sprzedania. Proszę o kontakt - segway.mini@gmail.comCo to jest?

Zacznijmy od nazwy. Ten 'mini-segway' tak naprawdę nie ma jednej nazwy. Na pewno nie został wymyślony i wyprodukowany przez producenta dużego Segwaya. Jest produkowany przez wiele firm w Chinach i każda nazywa go trochę inaczej. Najczęściej spotykane nazwy to 'mini segway', 'self balancing scooter', 'self balancing board', 'smart board', 'smart scooter', 'monorover', 'airboard', 'hoverboard' 'chic smart' itp. W USA z tego co wiem są 2 firmy, które sprzedają to jako 'IO Hawk' i "Phunkeeduck'. W Polsce jest to sprzedawane jako 'YESdzik'. Moim zdaniem nazwa 'mini segway' jest najbardziej trafna ponieważ zasada działania jest taka sama jak w dużym Segwayu tylko jest dużo mniejszy i nie ma tej rączki. Po raz pierwszy zaprezentowała to podobno firma Chic Robotic na chińskich targach Canton Fair kilka miesięcy temu. Potem na targach CES w styczniu 2015 pokazała to firma IO Hawk. Jeśli widzieliście filmiki Justina Biebera, Chrisa Browna'a albo Jamiego Fox'a to własnie były IO Hawk albo Phunkeeduck.  Niektóre firmy kupują to bezpośrednio od producenta w Chinach i po prostu naklejają jakąś swoją naklejkę. Różnice między nimi są minimalne, mogą różnić sie nieznacznie pojemnością baterii albo mocą silników.


Witam

Nazywam się Emil. Na tej stronie znajdziecie informacje na temat "mini-segwaya" m.in. gdzie można to kupić, jak się na tym jeździ, recenzje itp.